Dead Prez to grupa hip-hopowa założona przez dwóch raperów – M-1 oraz Stic.Mana – na przełomie 1996/1997 roku. Twórczość grupy jest świetnym dowodem na to, że sukces artystyczny i finansowy można osiągnąć nie rezygnując z tekstów zaangażowanych społecznie i ideologicznie. Panowie zawsze opowiadali o rzeczach istotnych, rezygnując z przerostu muzycznej formy nad jej treścią na rzecz gloryfikowania tekstów i ich przekazu.

Artyści wraz z innymi muzykami, tj. Erykah Badu, Immortal Technique, Mos Def czy Talib Kweli są założycielami Grassroots Artists MovEment – ruchu zajmującego się pomocą dla artystów tworzących w tak zwanym podziemiu. Co również ciekawe, M-1 przez kilka lat był działaczem marksistowskiej organizacji International People’s Democratic Uhuru Movement, która pomaga afrykańskiej klasie robotniczej na terenie Stanów Zjednoczonych.

Przez kilkanaście lata swojej kariery grupa współpracowała z największymi muzykami hip-hopowymi ze Stanów Zjednoczonych. Wraz z grupą nagrywali m.in. The Beatnuts, Big Pun, KRS-One, Outlawz, Talib Kweli czy Common.

Zespół będzie grał w Polsce po raz pierwszy, więc prócz najnowszych produkcji z albumu Information Age słuchacze będą pewnie mieli okazję posłuchać klasycznych produkcji grupy.

 

Kiedy: 28.03 (czwartek)
Gdzie: Warszawa, klub 55
Start: godz. 21:00
Wstęp: 25 zł

Nie ma więcej wpisów