Często mówi się o kompleksie dwójki. Nieudane kontyntuacje płytowych debiutów, niepowodzenia kolejnych edycji festiwali, które w pierwszej odsłonie zachwycały. Wszystko wskazuje na to, że Soundrive Fest to nie grozi. Druga edycja imprezy zapowiada się imponująco. Jednym z dowodów to piątkowe ogłoszenie – do line-upu dołączyli Egyptian Hip Hop. Zespół z Manchesteru dołączył do 12 ogłoszonych już wykonawców. Na tym nie koniec! Organizatorzy zapowiadają, że w dniach 16-17 sierpnia zagra około 30 kapel. Możliwe, że festiwal wydłuży się o kolejny, trzeci dzień, podczas którego wystąpi gwiazda dużego kalibru.

Jak widać, przenosiny z Gdyni do Gdańska wychodzą Soundrive Fest na dobre. Impreza odbędzie się w nowym klubie koncertowym B90, powstającym na terenach Stoczni Gdańskiej. 1600 metrow kwadratowych pomieści dwie sceny koncertowe. Na jednej z nich możecie wystąpić i Wy – organizatorzy ogłosili konkurs, którego zwycięzca będzie mógł zagrać podczas Soundrive.

Cieszymy się, że na północy Polski wyrasta interesujący festiwal promujący muzykę niezależną. Lista ogłoszonych dotyczczas wykonawców przedstawia się następująco:

TOY (UK)
COLD PUMAS (UK)
PEGASVS (Hiszpania)
THE HICKEY UNDERWORLD (Belgia)
THE JANITORS (Szwecja)
SPECTRAL PARK (UK)
SOVIET SOVIET (Włochy)
DIGNAN PORCH (UK)
SJÓN (PL)
ESBEN AND THE WITCH (GB)
THE EXPERIMENTAL TROPIC BLUES BAND (Belgia)
STILL CORNERS (GB)
EGYPTIAN HIP HOP (UK)

Imponująca, prawda? Ceny biletów nie są jeszcze znane. Niebawem powinien pojawić się elektroniczny system sprzedaży biletów i pierwsza pula wejściówek w promocyjnej cenie.

Nie ma więcej wpisów