Chyba największą przyjemność w pisaniu o muzyce sprawia mi redagowanie tekstów o muzykach nieznanych – w sensie o takich, o których z pewnością za jakiś czas zrobi się głośno. Z całą pewnością taką postacią jest panna BANKS – nie mylić z Azealią Banks.

Ta pochodząca z Los Angeles dziewczyna już na początku tego roku zrobiła niezłe zamieszanie, wypuszczając do sieci taneczny utwór Work nagrany wspólnie z 21-letnim Lil Silva. I to wystarczyło, aby brytyjskie media dostrzegły potencjał w tej młodziutkiej dziewczynie. Później poszło już z górki. Kontrakt z IAMSOUND – labelem, który w swoim katalogu zawiera takich artystów jak: Charli XCX, Florence and The Machine, Kate Boy, Little Boots, Men, MS MR – może świadczyć o przyszłym sukcesie BANKS.

Kolejnym singlem był utwór Before I Ever Met You, w którym BANKS pokazuje swoje bardziej stonowane oblicze. Nie jest to taneczna produkcja pokroju Work, a obranie mroczniejszej pozy. Jej wokal brzmi jak wypadkowa wokali Katy B i Jessie Ware, a nad całością unoszą się skandynawskie opary Nicki & The Dove i Kate Boy.

Warto także posłuchać remiksu tego utworu, który wykonał zespół SOHN. Kawałek nabrał jeszcze większej dozy tajemniczości i stał się bardziej mroczny.

Strona B wspomnianego wyżej singla doczekała się oficjalnej premiery, a wraz z nią do sieci wypuszczono pierwszy klip BANKS. Teledysk do utworu Fall Over wyreżyserował Dylan Knight. Sam utwór utrzymany jest w obecnie panujących trendach w gatunku altertnatywny pop. Kombinacja mrocznej elektroniki z melodyjnym brzmieniem sprawia, że utwór ma szansę zaistnieć w świadomości słuchaczy na dłużej. Nie przegapcie tej okazji i jako jedni z pierwszych poznajcie dziewczynę z LA, która niebawem podbije światowe listy przebojów. Panie i Panowie przedstawiam Wam BANKS!

Nie ma więcej wpisów