Nowy projekt  Omara Rodrígueza-Lópeza zaprezentuje swój pierwszy długogrający album już 25 czerwca w Ameryce Północnej, a 28 czerwca w Europie. Płyta zatytułowana po prostu Bosnian Rainbows zostanie wydana z ramienia wytwórni Sargent House, natomiast dystrybucją krążka w Europie zajmie się Clouds Hill Records. Znajdzie się na niej jedenaście utworów, w tym dwie znane już kompozycje – Torn Maps oraz Nurtle Neck.

W skład Bosnian Rainbows prócz Omara wchodzą Teri Gender Bender, Nicci Kasper oraz Deantoni Parks (również członek nieistniejącego już zespołu The Mars Volta). Grupa ruszy w trasę koncertową promującą krążek. Odwiedzą Europę i obie Ameryki.

Duże zaangażowanie Omara w nowy projekt było głównym powodem rozpadu jego poprzedniej formacji, wspomnianej już wyżej grupie The Mars Volta, której skład osobowy zmieniał się na przestrzeni lat wielokrotnie. Jedynymi stałymi członkami zespołu byli właśnie Omar Rodríguez-López oraz Cedric Bixler-Zavala, który swoją drogą również pracuje nad nowym materiałem. Bezpośrednio po odejściu z The Mars Volta przyznał, że skupia się obecnie na swoim solowym wydawnictwie.

Poniżej pełna tracklista Bosnian Rainbows:

1. Eli
2. Worthless
3. Dig Right In Me
4. The Eye Fell In Love
5. Cry For You
6. Morning Sickness
7. Torn Maps
8. Turtle Neck
9. Always On The Run
10. Red
11. Mother, Father, Set Us Free

Nie ma więcej wpisów