Nic tak nie dopełnia filmu jak idealnie dopasowany do niego soundtrack. Muzyka jest ważnym dopełnieniem obrazu i na odwrót – dobry teledysk potrafi znacznie wpłynąć na interpretację utworu. Stąd nowa inicjatywa, która będzie towarzyszyła festiwalowi Off Plus Camera. Jest to Off Scena. Każdego dnia po zakończeniu projekcji wszystkich filmów, posiadacze biletów na poszczególne dni festiwalu oraz karnetów będą mogli się zrelaksować przy muzyce artystów z Polski i całego Świata. Wszystkie koncerty w ramach Off Sceny odbędą się w Klubie B4 na Brackiej 4 w Krakowie.

Off Scenę 13 kwietnia otworzy występ Jono McCleery’ego. Jest to angielski songwriter, wydający swoje albumy z ramienia Ninja Tune. Jego muzyka pełna jest nastrojowych melodii i wokali. Jono, a właściwie Jonathan, nagrał swoją pierwszą piosenkę mając 19 lat. Uznanie na brytyjskim rynku muzycznym przyniósł mu drugi album There Is, wydany w sierpniu 2011 roku.

Dzień później na Off Scenie pojawią się Krakowiacy z SoundQ – ich muzyka opisywana jest jako fuzja wyszukanej i subtelnej elektroniki. Głęboka a zarazem przebojowa alternatywa.

W poniedziałek 15 kwietnia dla festiwalowiczów zagrają Teddy Jr. To multiinstrumentalny międzynarodowy zespół na stałe mieszkający w Krakowie. Prezentują muzykę o bardzo szerokim instrumentarium, połączonym z charakterystycznym brzmieniem wokalu. Folkowo-grungowe granie wypełniają dźwięki gitar, basu, wiolonczeli oraz akordeonu.

Dzień później sceną zawładną Fair Weather Friends, czyli muzyka inspirowana współczesną elektroniką i muzyką taneczną lat 70 i 80. Tych czterech chłopaków nie boi się eksperymentów i odważnie łączy gitarowe granie z tanecznymi samplami. Powstali zaledwie dwa lata temu i od samego początku wyróżniają się na tle innych zespołów obecnych na polskiej scenie muzycznej.

Środa będzie należeć do Adre’n’Alin. Igor Szulc, który kryje się za tym pseudonimem idealnie łączy ze sobą wszelkie przeciwieństwa – w jego muzyce można odnaleźć zarówno klasykę jak i współczesne brzmienia, spokój i adrenalinę, a to wszystko w wykonaniu człowieka z fortepianem, który między klawisze dyskretnie wplata odrobinę elektroniki.

Czwartek to będzie najprawdopodobniej największa niespodzianka Off Sceny. Publiczności zaprezentuje się Rosko John – członek zespołu Archive. Na pierwszym solowym koncercie w naszym kraju zaprezentuje swój w pełni autorski, wzbogacony o autorski show.

Miłośnicy piosenek, w których królują: saksofon, gitara, bas i perkusja będą mogli nacieszyć swoje uszy w piątek, gdy na Off Scenie zaprezentują się Hatbreakers. Tych pięciu muzyków (jak sami o sobie piszą) potrafi wyzwolić energię bez pomocy bitów i decybeli.

Sobota będzie należeć do muzyków, obok których nikt nie może przejść obojętnie. Akustyczne gitarowe brzmienie przepełnione nutą melancholii to właśnie Twilite – czyli dwa męskie głosy i dwie akustyczne gitary roztaczające wokół siebie magiczny klimat.

Koncerty na Off Scenie 21 kwietnia zamknie z hukiem krakowska grupa Vermones. Kwartet, którego znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczny wokal Mateusza Sucheckiego kojarzący się z brzmieniem głosu Thomasa Smitha, ma na koncie kilka EP-ek oraz szereg znakomitych koncertów, między innymi na scenie najważniejszego polskiego festiwalu – Open’er oraz na scenie Red Bull Tour Bus na Festiwalu w Jarocinie.

Bez wątpienia warto skorzystać z oferty Off Sceny, bo to z pewnością będą niezapomniane wieczory, przepełnione świeżą i szczerą muzyką.

Nie ma więcej wpisów