Legendy nu metalu – Limp Bizkit, szykują się w tym roku do wydania swojego kolejnego albumu – Stampede of the Disco Elephants. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt – dla wielu niepokojący – że grupa od ponad roku należy do rapowego labelu Cash Money Records. Wytwórnia, która wydaje Drake’a, Lil Wayne’a czy Nicki Minaj bierze na swoje barki wydanie albumu uznanego zespołu metalowego. Co z tego wyniknie? Zobaczymy. Prawdą jest jednak to, że po ostatnim singlu jaki zespól zaprezentował – Lightz, opinie fanów były głównie negatywnie. Spokojniejszy utwór, delikatniejsza sekcja instrumentalna i nieco odbiegający od dotychczasowej twórczości wokal Freda Dursta, zwyczajnie nie przypadły do gustu fanom kapeli.

Nie można się sugerować tylko tym, że zespół będzie należeć do labelu stricte hip-hopowego. Przecież grupa nagrała z Method Manem kawałek N 2 Gether Now, który trafił na krążek Significant Other z 1999 roku. Album do dziś uznawany za jedną z ich najlepszych produkcji. Poza tym grupa współpracowała z wieloma muzykami hip-hopowymi, tj. Raekwon, Paul Wall czy Eminem.

Miejmy tylko nadzieję, że na w nadchodzącej produkcji ostre gitarowe granie będzie równoważyło się z odpowiednio dobranymi rapowymi gośćmi. Oby hip-hopowa wytwórnia nie przyczyniła się do bolesnej zmiany wizerunku tej uznanej kapeli.

Tymczasem, Fred Durst udostępnił numer z nadchodzącego wydawnictwa – Ready To Go. Gościnnie w kawałku udziela się wspomniany wcześniej reprezentant Cash Money Records – Lil Wayne. Sprawdźcie i oceńcie sami.

Nie ma więcej wpisów