Co rok, to prorok. A właściwie co dwa, jeśli mówimy o The Horrors. Płodni artyści od czasu debiutu w 2007 roku co dwa lata wydają kolejny longplay. Najnowszy czwarty album został zapowiedziany na wrzesień. Jeśli jesteście jednak niecierpliwi, zachęcam do posłuchania wydawnictwa Higher. Ukazało się ono pod koniec zeszłego roku w formie cyfrowej. Zwolennicy tradycyjnych nośników muzycznych musieli poczekać do wiosny. Do wyboru mamy poczwórny winyl, podwójne CD oraz DVD. Zawartość każdego wydania jest nieco urozmaicona. A czym w ogóle jest Higher? To zabawa ze Skying, a dokładniej 12 remiksów. Pomysł na reinterpretację zrodził się, gdy Horrorsi podróżowali przez Kalifornię.

Na pewno warto sięgnąć po Higher. Tym bardziej, że jego pierwotna wersja została uznana za najlepszy album podczas NME Awards 2012. Zanim jednak zdecydujecie się na zakup, album możecie w całości przesłuchać online:

Wiosna i lato upłyną muzykom pod znakiem festiwali. Póki co, brak informacji o występie w Polsce. Ostatnią okazję zobaczenia Brytyjczyków mieliśmy jesienią 2011 roku w warszawskiej Proximie.

Nie ma więcej wpisów