Krzysztof Varga pisał na jej cześć odę, a Mela Koteluk opisuje ją słowami: Nick Cave w spódnicy. Jeśli jeszcze jej nie znacie, a lubicie amerykański mroczny folk i ciekawe historie w tekstach – czas nadrobić zaległości.

Rykarda Parasol, bo o niej mowa, to amerykańska wokalistka, która na swoim koncie ma już dwie długogrające płyty. Według zapowiedzi właśnie powinna kończyć pracę nad kolejną. Premiera albumu planowana jest na 15 kwietnia, a utworem promującym tę płytę jest Cloak of Comedy. Piosenka ta utrzymana jest w dotychczasowej stylistyce Rykardy – niski, chrapowaty głos, gitara akustyczna, pianino oraz bębny i chórki, które wzmacniają tempo i emocje wraz z biegiem opowieści.

Trzeci album Rykardy Parasol będzie nosić tytuł Against the Sun. W większości utworów artystka sama nagrała wszystkie partie instrumentalne, a w wokalu towarzyszą jej jak zwykle damskie chórki. Album ma mieć charakter akustyczny, a stylistycznie ma nawiązywać do klasycznego amerykańskiego soulu i francuskiego popu.

Nie ma więcej wpisów