Festiwal Audioriver odbędzie się już po raz ósmy. Zdobył sobie wiernych fanów, głównie słuchaczy muzyki niezależnej. Sama impreza odbędzie się pod koniec lipca w Płocku, ale w kwietniu będzie można odczuć przedsmak tego, co wydarzy się latem. W tym roku Audioriver zorganizowało już trzecią konferencję muzyczną, tym razem we Wrocławiu. Na zeszłorocznej edycji, która odbyła się w Poznaniu, mogliśmy się dowiedzieć m.in. w jaki sposób zorganizować imprezę masową i jak wygląda polska scena klubowa.

W tym roku organizatorzy zaprosili producentów muzycznych i przedstawicieli wytwórni, by odpowiedzieć na pytanie: Po co komu wytwórnie? Temat ciekawy – tym bardziej w dobie internetu. Następnie będzie wykład dla każdego, kto chciałby stworzyć jakieś wydarzenie kulturalne, ale nie do końca wie jak zdobyć na to pieniądze i jak to w ogóle zrobić. I po przerwie najciekawsza dla mnie część – sytuacja kobiet na scenie muzyki elektronicznej. Usłyszymy tutaj DJ-ki i producentki: Lottie, An On Bast, Diana D’Rouze, Joana, Senthia, z którymi później będziemy się bawić na afterparty do białego rana. Na samym końcu poznamy historię muzyki elektronicznej – wykład zostanie poprowadzony przez  DJ-a Berta, dziennikarza radiowej Czwórki. Całość, jak wspomniałam, wieńczy afterparty, a wszystko to za jedyne 22 zł.

Zapowiada się fantastyczna impreza, której nie można przegapić. Dla zachęty znajdziecie poniżej utwór Anny Sudy, która funkcjonuje na naszym rodzimym podwórku. Nagrywa jako An On Bast i uświetni swoim występem konferencję Audioriver.

Nie ma więcej wpisów