Trzy lata temu ukazał się ostatni album Rouge Wave – od tego czasu lider Zach Rouge wydał solowy album, ale nic nie zapowiadało, że zespół pracuje nad kolejnym materiałem. Grupa jednak rozstała się z poprzednią wytwórnią, podpisała kontrakt z Vargant i wkrótce na sklepowych półkach pojawi się ich piąty studyjny album Nightingale Floors. Nowy materiał jest trochę zasługą osobistej tragedii Rouge’a – po tym jak stracił on ojca, zamiast pogrążyć się w melancholii i rozpaczy postanowił skupić się na pięknie życia, nagrywanie było też rodzajem terapii i sposobem na poradzenie sobie z tą wielką stratą.

Każdy w swoim życiu przeżywa jakiś dramat – tłumaczy Rouge. Każdy doświadcza śmierci czy straty – może nas spotyka to nieco częściej, nie wiem. Razem z Patem (perkusistą) zawsze żartowaliśmy, że wszystko próbuje nas zabić, ale my nadal tu jesteśmy. 

O nowym materiale wypowiada się bardzo optymistycznie: Rzeczą, którą najbardziej lubię w nowym albumie jest to, że potrafię sobie dokładnie wyobrazić jak zagrać te kawałki na żywo. Przy poprzednim albumie Permalight zastanawialiśmy się jak to zagrać – a to nie jest dobry znak. Teraz jest inaczej, i to jest ekscytujące. 

Poniżej możecie posłuchać kawałka College, który jest pierwszym singlem promującym Nightingale Floors

A oto pełna tracklista nowego albumu:

1. No Magnatone
2. College
3. Figured It Out
4. Siren’s Song
5. The Closer I Get
6. S(a)tan
7. Used To It
8. Without Pain
9. When Sunday Morning Comes
10. Everyone Wants to Be You

Nie ma więcej wpisów