Mam wrażenie, że Tricky uwielbia pojawiać się w towarzystwie pięknych kobiet. Bynajmniej nie mówię, o namacalnym charakterze ich egzystencji. Wręcz przeciwnie, chodzi tu bardziej o piękne kobiece wokale. Od 2008 roku w duecie z Trickym możemy zobaczyć Francescę Belmonte. Jest następczynią: Martiny Topley, Costanzy FrancavillaKiry SkovVeroniki Coassolo. Przed artystkami, które współpracują z muzykiem każdorazowo stawia się bardzo ciężkie zadanie.

Does It to dojrzała produkcja. Tricky ze swoim statecznym, przeraźliwie hipnotyzującym głosem wprawia w dziwny trans, a kobiecy wokal jak gdyby od niechcenia kokieteryjnie zaczepia. Wideoklip jest potwierdzeniem marki jaką muzyk wygenerował przez lata. Teledysk utrzymany jest w estetyce reportażu z osobistym komentarzem’ Tricky’iego.

Utwór pochodzi z najnowszego albumu Tricky’iego False Idols, który swoją premierę ma mieć 27 maja. Album będzie pierwszym wydawnictwem sublabela !K7. Artysta stwierdza: myślałem, że moje dwa ostatnie albumy były dobre, ale teraz zdałem sobie sprawę, że to nieprawda. Ta pewność siebie intryguje. Czekamy…

Dla przypomnienia: Tricky pojawi się na warszawskim festiwalu FreeFormFestival (10,11 maj). 

Nie ma więcej wpisów