Piotr Więcławski aka Vienio jest popularnym i uznanym polskim raperem, autorem tekstów, DJ-em, producentem i dziennikarzem muzycznym. Największą popularność przyniosła mu działalność w legendarnej hip-hopowej grupie – Molesta Ewenement. Muzyk przez lata brał udział w wielu muzycznych projektach, a od 2010 roku zajmuje się również solową działalnością muzyczną. Vienio jest również wokalistą w rapcore’owym zespole Way Side Crew.

Nadchodzący album – Profil Pokoleń, będzie drugim solowym albumem artysty. Pierwszy – Etos, trafił na sklepowe półki w 2010 roku. Premiera najnowszego wydawnictwa przewidziana jest na kwiecień tego roku.

Warszawiak, zawsze znany był z zamiłowania do muzycznego eksperymentowania. Idąc tym tropem, muzyk stworzył koncept albumu opierający się na nowym opracowaniu utworów niezależnych polskich artystów przełomu lat 80. i 90.. Artysta stworzył swoisty rapowy komentarz do znanych i cenionych utworów ówczesnego podziemia muzycznego. Chcąc zachować autentyczność muzycznego przekazu, Vienio zaprosił do pracy w studio niezapomnianych muzyków, aby przy ich pomocy zrealizować nowy materiał. Ten hip-hopowy projekt łączy w sobie legendarne teksty polskiego undergroundu i współczesną rapową bezkompromisowość tworząc niezwykle ciekawy projekt na rodzimym rynku muzycznym.

Na albumie gościnnie występują: Maleo, Dezerter, Tomek Lipiński, Kapitan Nemo, Sztywny Pal Azji, Apteka, Jarex Bakshish oraz Jamal, Miuosh, Mr. Borman. Za produkcję bitów odpowiedzialny jest Pereł. Za gramofonami stanął DJ Technik.

Vienio zaprezentował także pierwszy teledysk z nadchodzącego wydawnictwa. W utworze i klipie Wolnym Być Gościnnie pojawia się Miodu z grupy Jamal.

Nie ma więcej wpisów