Dopiero co przedstawiliśmy Wam line-up jednego z najważniejszych i najbardziej oczekiwanych wydarzeń muzycznych – festiwalu Glastonbury. Jeśli nie będziecie mogli tam być, a równie bogate w największe gwiazdy polskie festiwale to dla Was mało, być może zainteresuje Was event zza czeskiej granicy, a mianowicie festiwal Colours of Ostrava.

Festiwal odbywa się corocznie już od 2002 roku. Ubiegła edycja po raz pierwszy odbyła się na obrzeżach Ostrawy w wyjątkowym postindustrialnym kompleksie hut Dolní Vítkovi. W tym roku w dniach od 18-21 lipca zagrają m.in. Sigur Rós, Woodkid czy Bonobo. Jednak największą gwiazdą tegorocznej, 12  już odsłony, z pewnością będzie The xx.

Ten brytyjski zespół obecnie promuje swoje ostatnie wydawnictwo (Coexist) w Australii i USA, lecz już niedługo, bo w maju ponownie zawita do Europy. Podczas trasy koncertowej odwiedzą największe festiwale, w tym również wspomniane wcześniej Glastonbury i Colours of Ostrava czy łotewski Positivus Festival, a także dadzą kilka występów w Azji, m.in. w Singapurze i Hong Kongu, których jak napisali na swoim oficjalnym profilu na Facebooku nie mogą się już doczekać.

Nie zapominajmy jednak, że grupa już 14 maja zagra w warszawskim Torwarze. Spieszcie się z kupnem biletów, bo jak udowodnili już nie raz, w tym także w ubiegłym roku podczas Open’era- koncertowo nie mają sobie równych.

Nie ma więcej wpisów