Nie tak dawno Beyoncé opublikowała swój podwójny track Bow Down / I Been On. Kompozycja pochodzi z nadchodzącego wydawnictwa gwiazdy – Mrs. Carter, którego premiera jeszcze w tym roku.

Słyszalne – zapewne dla fanów rapu – nawiązania do rodzinnego Houston i specyficznego rodzaju nawijki tzw. chopped and screwed, które rozwinęło się tam na początku lat dziewięćdziesiątych, są niewątpliwie hołdem złożonym artystycznemu obrazowi Południa, które ukształtowało Beyoncé jako dojrzałą artystkę.

Bardzo lubię kiedy inni artyści wspierają się i potrafią odnieść się do muzycznej działalności kogoś innego, współtworzącego scenę poprzez złożenie swoistego hołdu czy podziękowania w formie utworu. Należy również cieszyć się, że w tym przypadku zajawka wzięła górę, bo dzięki niej możemy również posłuchać remiksu utworu I Been On. Na nowej wersji tracku nie usłyszymy już Beyoncé, ale legendy południowego hip-hopu. W utworze udzielili się: Bun B, Z-Ro, Scarface, Willie D, Slim Thug oraz Lil Keke. Przesłuchajcie sami!

Nie ma więcej wpisów