Kid Cudi to jeden z bardziej interesujących raperów, który w ostatnich latach wypłynął na głębokie wody amerykańskiego show biznesu. Specyficzny, unikatowy wręcz styl, często podśpiewywane partie refrenów, dobór innowacyjnych bitów, często bardzo minimalistycznych, często kompletnie nie przypominających utworów hip-hopowych – to najważniejsze cechy jego nietuzinkowej twórczości.

Artysta ma na koncie dwa studyjne albumy – Man on the Moon: The End of Day z 2009 roku oraz Man on the Moon II: The Legend of Mr. Rager z roku 2010. Muzyk współpracował z m.in. Jayem-Z, Commonem, Rihanną, Davidem Guettą i Kanye Westem. Do nie dawna należał również do muzycznego labelu tego ostatniego – GOOD Music. Między panami nie ma żadnego konfliktu czy nieuregulowanych zobowiązań. Cudi sam odszedł z wytwórni pozostając w dobrych relacjach z ich właścicielem.

Do sieci trafił właśnie najnowszy utwór rapera – Girls, na którym gościnnie udziela się legendarny raper pochodzący z Kalifornii – Too $hort, który aktywnie działa na rapowej scenie od ponad 30 lat. Najnowszy utwór tego duetu promuje nadchodzący album Cudiego – Indicud, którego premiera już 23 kwietnia. Gośćmi na albumie są również m.in. Kendrick Lamar, A$AP Rocky, RZA i Michael Bolton. Sprawdźcie!

Nie ma więcej wpisów