Synestezja w psychologii nazywana jest stanem lub zdolnością w której doświadczenia jednego zmysłu wywołują również doświadczenia charakterystyczne dla innych zmysłów. Najlepszym przykładem tłumaczącym tę zdolność jest powszechne odczucie barwy niebieskiej jako chłodnej. Jednak synestezja jest też inaczej określana jako barwne słyszenie, wygląda to tak, że poszczególne dźwięki mogą wywoływać wrażenia barwne. Czyżby więc feeria dźwięków jaką już wkrótce zaserwują nam w postaci swojej płyty młodzi muzycy z Los Angeles miała u każdego z nas powodować barwne wizje i skojarzenia? W końcu właśnie pod takim tytułem ukaże się debiutancki materiał amerykańskiego zespołu Hands.

Synestesia trafi na sklepowe półki 30 kwietnia, a promuje ją kawałek Brave Motion – delikatne dźwięki fortepianu powoli uzupełniane nadającą tempa i charakteru gitarą, mglisty wokal i lekkość to najlepsze określenia do opisania tego kawałka. Jest to już drugi singiel z nadchodzącej płyty, pierwszym był kawałek Trouble – zdecydowanie mniej taneczny i spokojniejszy utwór.  Każdy kto lubi lekkie, przyjemne dla ucha, indie rockowe granie z pewnością odnajdzie się w klimatach prezentowanych przez ten młody kwartet.

Zespół powstał zaledwie rok temu i na koncie ma dwie EP-ki. Jednak już zdążył zaciekawić tych, dzięki którym wieść o ich muzycznych poczynaniach poniesie się w świat. Magazyn Time umieścił ich na liście jedenastu zespołów których nie znasz – a powinieneś. Poniżej najnowszy singiel – Brave Motion:

Pełna tracklista albumu Synestesia:

1. Trouble
2. Videolove
3. Elegant Road
4. Brave Motion
5. The Game Is Changing Us
6. House Of Jars
7. Lonesome Body
8. Kinetic
9. Nothing But Animals
10. Take It All

Nie ma więcej wpisów