Wędrowanie po Manhattanie z Chan Marshall to sama przyjemność. Nie mówię teraz o jej delikatnym i odprężającym wokalu, lecz o czarującej podróży w jaką zabrała nas wokalistka. Utwór Manhattan pochodzi z jej ostatniego albumu Sun, który został wydany w poprzednim roku, ale dopiero teraz doczekał się klipu. Już sam utwór to oda do jednego z okręgów Nowego Jorku, w którym Cat Power pragnie ukazać to co w nim cudowne. Poprzez rozświetlone porannym słońcem ulice, pędząc podziemnym metrem, cały czas tańcząc, ponownie wraca na pokryte neonami drogi, ale wszystko po to, aby przywitać następny słoneczny dzień na Manhattanie. Może taka urzekająca promocja różnych miejsc w Polsce pozwoliłaby na odżycie niektórych regionów, może tędy droga?

Za uchwycenie takiego obrazu odpowiedzialny jest Greg Hunt, który już współpracował z artystką przy klipie do Cherokee, który także pochodzi z jej ostatniej płyty.

Oprócz tak przyjemnego klipu, mamy także informację dla fanów Cat – artystka poinformowała, na oficjalnej stronie, że zjawi się w Polsce 20 lipca na poznańskim festiwalu Malta, promując ostatni krążek. Występ odbędzie się tego samego dnia, w którym wyjdzie na scenę zespół Atoms for Peace.

Nie ma więcej wpisów