Po ogromnym sukcesie zeszłorocznego koncertu Polish Icons, w tym roku fanów Sacrum Profanum czeka druga odsłona tego cyklu. Tym razem organizatorzy zapraszają nas na spotkanie z muzyką Witolda Lutosławskiego. 22 września na scenie w hali ocynowni ArcelorMittal Poland artyści związani m.in. z wytwórnią Ninja Tune i WARP przedstawią swoje interpretacje utworów wielkiego mistrza jakim – bez wątpienia – był Lutosławski. Do zaproszonych gości należą: Clark, Oneohtrix Point Never, Mira Calix i Emika. Towarzyszyć im będzie AUKSO Orchestra pod batutą Marka Mosia.

Warto dodać, że w ubiegłym roku miejsce miała pierwsza odsłona projektu Polish Icons. Ta inicjatywa na festiwalu Sacrum Profanum spotkała się z bardzo pozytywnym oddźwiękiem wśród publiczności. Na jednej scenie spotkali się wtedy Kronos Quartet z reaktywowanym po latach duetem Skalpel oraz inni muzycy z wytwórni Ninja Tune. Artyści przedstawili wtedy oryginalne i dość nietypowe aranżacje twórczości m.in. Pendereckiego, Kilara czy Góreckiego.

W tym roku organizatorzy postanowili zaprezentować wykonawcom sceny elektronicznej dwie kompozycje Lutosławskiego: Muzykę żałobną, a także Preludia i fugę. Wszystko po to, by uczcić setną rocznicę urodzin kompozytora.

Przypomnijmy, że festiwal odbędzie się w dniach 14-22 września. Po raz pierwszy w ramach wydarzenia odbędzie się również tzw. bifor, którego celem jest promocja festiwalu i zachęcenie ludzi do wzięcia udziału w wydarzeniu. W tym roku publiczność rozgrzeje grupa Portishead, a bifor będzie miał miejsce już 25 czerwca.

Nie ma więcej wpisów