Fantastyczna wiadomość dla fanów holenderskiej kapeli – Dope D.O.D. Grupa po raz pierwszy wystąpi w Polsce i do tego dwukrotnie. Pierwszy koncert odbędzie się 17 maja w krakowskim klubie Kwadrat, a drugi – 18 maja w warszawskim 1500m2.

Grupa jest reprezentantem gatunku jakim jest hip-hop, jednak ich inspiracje odbiegają daleko od jego klasycznych brzmień i muzycznych rozwiązań. Wykorzystanie żywych sekcji instrumentalnych, nieco cięższej elektroniki oraz agresywny styl nawijania członków zespołu niewątpliwie wpłynęły na jego popularność. Kariera chłopaków zaczęła się na początku 2011 roku kiedy to do sieci trafił klip do ich numeru – What Happened. Zespół zyskał dzięki niemu rozgłos nie tylko w Holandii, ale na terenie całej Europy, gdyż numer odsłuchano niemal 11 milionów razy. To pozwoliło na współpracę z Seanem Price’m i nagranie numeru Psychosis oraz dalszy rozwój kariery. W 2011 roku grupa wydała EP-kę Evil EP, która była swoistą zapowiedzią ich nadchodzącego albumu. Po drodze udało im się jeszcze zagrać trasę z Limp Bizkit. Jesienią tego samego roku w Europie ukazał się ich album Branded. Niezwykła popularność krążka pomogła grupie supportować KoRna podczas ich amerykańskiej trasy. Od pewnego czasu o zespole zrobił się nieco ciszej, gdyż nagrywał on nadchodzący album – Da Roach. Premierę krążka przewidziano na 20 kwietnia, a gościnnie mają się na nim pojawić m.in. Redman, Onyx oraz ponownie Sean Price.

Nadchodzące koncerty będą okazją żeby w końcu sprawdzić jak chłopaki brzmią na żywo. Dla fanów grupy to pozycja obowiązkowa!

Szczegóły dotyczące biletów już wkrótce!

Nie ma więcej wpisów