Hip-hopowa grupa Dope D.O.D. wypuściła właśnie swój najnowszy klip – do kawałka Millennium Falcon. Utwór znajdzie się na nadchodzącym albumie grupy pt. Da Roach, którego premiera odbędzie się 20 kwietnia. Gośćmi na wydawnictwie holenderskiego zespołu będą m.in. Onyx, Redman i Sean Price.

Kawałek został wyprodukowany przez utalentowanego beatmakera i muzyka Mazteka. Realizacją bardzo klimatycznego video zajął się Sky Walker oraz Ruby Star. Duet jest również odpowiedzialny za klip do najpopularniejszego utworu grupy – What Happened, który do dnia dzisiejszego ma niemal jedenaście milionów wyświetleń w serwisie YouTube.

Jeśli chodzi o sam teledysk, to jest to jedna z ciekawszych produkcji jakie ostatnio widziałem. Nie będę zdradzał jakie obrazy możecie w nim zobaczyć, ale na pewno odzwierciedlają one oryginalny image i styl każdego z członków grupy. Teledysk to niezwykle intelektualny artystycznie miszmasz, który – przynajmniej mi – przypomina fantastycznie nakręcony senny koszmar. Kawałek grupy sam w sobie jest petardą, ale wraz z tym klipem tworzy bardzo oryginalny twór. Rap w dzisiejszych czasach ewoluuje w różne strony. Jeśli to co robią chłopaki jest jedną z nich, to nie mam nic przeciwko. Sprawdźcie sami!

Nie ma więcej wpisów