Autorzy jednej z najciekawszych płyt zeszłego roku, grupa Inc. już w najbliższy piątek pojawią się w warszawskim Basenie. 12 kwietnia klub przy ulicy Konopnickiej 6 wypełni się dźwiękami co najmniej magicznymi, żeby nie powiedzieć hipnotyzującymi.

No World to najlepsza mieszanka niezwykle nastrojowego R&B i soulu. Andrew i Daniel Aged swoje doświadczenie i zamiłowanie do tego typu muzyki wynieśli z sesji nagraniowych na solowe albumy Pharrella Williamsa czy chociażby Raphaela Saadiqa. Gdy ich debiut trafiał na rynek, pojawiły się porównania do How To Dress Well i The xx, jednak ciężko powiedzieć, by utwory Inc. były inspirowane wspomnianymi artystami. Fakt – tak jak HTDW pociąga ich tworzenie rozmytych kompozycji, a z Brytyjczykami łączy ich specyficzny klimat nagrań. Mimo wszystko, na No World na próżno szukać irytującego minimalizmu. Ta płyta jest świetna, wyważona, a także wprawia w stan hipnozy i melancholii jednocześnie. Ilu artystów potrafi wywołać takie odczucia niemal w tym samym czasie?

12 kwietnia Basen będzie najbardziej zmysłowym i klimatycznym miejscem w Warszawie. Pokuszę się o stwierdzenie, że to może być jeden z najlepszych koncertów tej wiosny – a przecież na brak artystów z górnej półki narzekać nie możemy.

Kiedy: 12.04 (piątek)
Gdzie: Basen, Warszawa (ul. M. Konopnickiej 6)
Start: 21.00
Wstęp: 49/60 zł

Nie ma więcej wpisów