Nicki Minaj i Lil Wayne ponownie spotkali się na planie teledysku, a efektem ich współpracy jest obraz do singla – High School. Utwór pochodzi z ostatniego albumu raperki – Pink Friday: Roman Reloaded – The Re-Up.

Słuchając kawałka i oglądając klip, cieszy fakt, że kompozycja jest nieco spokojniejsza niż singlowe dokonania Minaj. Nie będę jej w żaden sposób krytykował, ale wolę jeśli – z założenia – raperka wypuszcza bardziej rapowe single niż inne muzyczne twory, którym do hip-hopu raczej nie po drodze. Jak widać inni też zwrócili na to uwagę, ponieważ najnowszy singiel artystki zebrał pozytywne opinie branżowej krytyki w Stanach, która podkreśla, że raperka wróciła nieco do stylu rapowania ze swoich dawnych mixtape’ów.

W klipie poza Minaj i Lil Wayne’m występuje ich przyjaciel, również raper oraz właściciel wytwórni Cash Money Records – Birdman, a także aktor Emilio Rivera, znany jako odtwórca ról meksykańskich przestępców w produkcjach wszelakich. Reżyserią klipu zajął się Benny Boom, który kręcił teledyski dla m.in. Nasa, Kelly Rowland, Lil ‘Kim, 50 Centa czy Ciary.

Nie ma więcej wpisów