Chociaż Wu-Tang Clan nie jest już tak aktywnym składem jak kiedyś, a każdy z jego członków poszedł własną drogą, to fani dobrego rapu wiedzą, że jeśli któryś z raperów ze składu bierze się za jakiś projekt, to będzie to coś ciekawego, często niespodziewanego i zupełnie innego niż to, co na co dzień proponuje słuchaczom branża. Nie inaczej zapowiada się najnowszy projekt jednego z członków składu – Ghostface Killah.

Nadchodzące wydawnictwo – Twelve Reasons to Die będzie już dziesiątą solówką rapera. Nad muzyczną stroną albumu pracował Adrian Younge, a producentem wykonawczym został inny z członków Wu-Tangu – RZA.

Wydawnictwo będzie koncept albumem i ukaże się ze specjalnym komiksem. Krążek będzie ścieżką dźwiękową do włoskiego retro-horroru, którego akcja toczy się w 1968 roku. Ghostface Killah jako swoje główne inspiracje wskazał – Ennio Morricone oraz wspomnianego RZA. Ten drugi jest uważany za jedną z najbardziej kreatywnych postaci nie tylko w muzyce hip-hopowej. Jest świetnym raperem, producentem muzycznym, aktorem, multiinstrumentalistą i ostatnio reżyserem. W zeszłym roku wyreżyserował film The Man with the Iron Fists, w którym również zagrał tytułową rolę, a towarzyszyli mu m.in. Russell Crowe i Lucy Liu.

Zapowiada się fantastyczne wydawnictwo, którego graficzną zajawkę możecie zobaczyć powyżej. Premiera płyty już 16 kwietnia, a póki co do odsłuchu trafił kawałek Murder Spree, w którym gościnnie usłyszymy kolegów ze wspomnianego wyżej składu. Do numeru dograli się: Inspectah Deck, U-God, Masta Killa i Killa Sin. Sprawdźcie!

Nie ma więcej wpisów