Natalia Przybysz od początków swej kariery muzycznej wskazywała na Janis Joplin jako swoją inspirację. Wpływy widoczne były nie tylko we własnych kompozycjach – artystka wielokrotnie coverowała Joplin. Ostatnim dowodem tego oddania jest przedsięwzięcie Kozmic Underground podjęte z okazji 50-lecia debiutu legendy.

Projekt spotkał się z uznaniem i znakomitym odbiorem publiczności. Natu występowała z utworami Joplin na letnich festiwalach, jak i podczas jesiennej trasy koncertowej. Piosenkarka nagrała również płytę Kozmic Underground: Tribute to Janis Joplin. Znajdą się na niej zarówno przeboje, jak i ulubione piosenki Natlii. Jedną z nich jest singiel Maybe, który właśnie ujrzał światło dzienne. Znana jest już okładka oraz data premiery – 6 maja.

Artystka przyznaje, że zmierzenie się z twórczością Joplin było nie lada wyzwaniem. Jak wyznała w jednym z wywiadów: Jeszcze w ciąży, ćwicząc piosenki Joplin, myślałam sobie, że w porównaniu z nimi poród to będzie łatwizna. Jeśli chcecie zobaczyć, jak poradziła sobie Natu, zapraszamy na najbliższe koncerty – 21 kwietnia piosenkarka wystąpi w ramach urodzin wrocławskiego klubu Eter, a 27 kwietnia w warszawskim COCOdeORO.

Nie ma więcej wpisów