Już tylko półtora miesiąca pozostało do premiery długo oczekiwanego albumu Mount Kimbie. Zanim jednak wybierzecie się do sklepów, by przekonać się czy duet nie zawiódł i podołał poprzeczce, którą sobie wysoko zawiesił debiutanckim krążkiem, posłuchajcie przedsmaku nadchodzącego wydawnictwa.

To już drugi singiel promujący Cold Spring Fault Less Youth. Po energicznym Made to Stray kolej przyszła na nieco spokojniejszy, lecz także utrzymany w elektronicznej stylistyce Blood and Form. W przeciwieństwie do poprzednika, rytm tym razem jest zdecydowanie prostszy. Usłyszymy tu surową perkusję, kilka syntezatorów i przede wszystkim mroczny wokal. Jak na razie wszystko wskazuje na to, że album będzie naprawdę zaskakujący i pełen zwrotów akcji. Szczególnie, że Dom i Kai do współpracy przy LP zaprosili inną wschodzącą gwiazdę elektroniki – King Krule’a. Jak wiadomo, oryginalny wokal Brytyjczyka usłyszymy w dwóch utworach.

Przypomnę, że Mount Kimbie zagra w Warszawie 20 lipca podczas 2. Urodzin Music of the Future. Z pewnością możecie się spodziewać, że oprócz piosenek z promowanej płyty, usłyszymy także kawałki z wydanego trzy lata temu Crooks & Lovers.

Tymczasem posłuchajcie ich najnowszego singla:

Nie ma więcej wpisów