Jak już nie raz się przekonaliśmy, zawieszenie działalności zespołu nie oznacza zatrzymania machiny związanej z wydawaniem ich krążków. Co rusz dostajemy wówczas różnego rodzaju kompilacje, The Best of, płyty z nieopublikowanymi nigdy wcześniej numerami czy nagrania z koncertów.

Na ostatni pomysł wpadła wytwórnia Third Man Records, którą to założył Jack White i która to wydała ostatni album zespołu muzyka The White Stripes. Choć Jack i jego była żona Meg zawodowo rozstali się już ponad dwa lata temu, to nie przeszkadza im to w świętowaniu dekady od premiery ich magnum opus, czyli albumu Elephant. Z tej okazji ukaże się krążek Nine Miles From The White City będący zapisem koncertu, jaki grupa dała w chicagowskiej Aragon Ballroom w 2003 roku. Wydawnictwo składać się będzie z 26 utworów, wśród których znajdą się m.in. covery Boba Dylana i Tommy’ego Johnsona, a także wczesna wersja Seven Nation Army. Wszystko to dostaniemy na podwójnym winylu. Co więcej, w specjalnym zestawie znajdziemy także zdjęcia z sesji nagraniowej autorstwa Davida Swansona (tylko 3 z ponad 50 były wcześniej publikowane) oraz 7-calówkę zawierającą wersje demo I Want to Be the Boy to Warm Your Mother’s Heart i Little Acorns. Szkopuł jest jednak taki- dostępny on będzie tylko dla członków Third Man Record’s Vault.

Spieszcie się zatem z zapisywaniem, gdyż termin zapłaty i zamówienia Pakietu Vault mija 30 kwietnia, zrobić to można tutaj.

Tracklista Nine Miles From The White City:

1. When I Hear My Name
2. Dead Leaves and the Dirty Ground
3. Love Sick (Bob Dylan cover)
4. Hotel Yorba
5. Aluminum
6. Cool Drink of Water Blues (Tommy Johnson cover)
7. The Hardest Button to Button
8. I Want to Be the Boy to Warm Your Mother’s Heart
9. Stones in My Passway (Robert Johnson cover)
10. Stop Breakin’ Down (Robert Johnson cover)
11. Do
12. In the Cold, Cold Night
13. Seven Nation Army
14. The Same Boy You’ve Always Known
15. Black Jack Davey
16. We Are Going to Be Friends
17. Offend in Every Way
18. Little Cream Soda
19. Cannon/Party of Special Things to Do (Captain Beefheart cover)
20. Candy Cane Children
21. The Air Near My Fingers
22. Screwdriver (tease)
23. Ball and Biscuit
24. Screwdriver (reprise)
25. Let’s Build a Home
26. Goin’ Back to Memphis (Henry & June cover)

Posłuchajcie krótkiej próbki tego co znajdziemy w pakiecie:

Nie ma więcej wpisów