Już pod koniec stycznia Primavera Sound Festival ogłosił pełną listę artystów, którzy pojawią się na scenach jego tegorocznej edycji. Jak się okazało – nie do końca pełną… Polska również będzie miała swoją reprezentację na tym prestiżowym wydarzeniu. Paweł Milewski i Rafał Bawirsz, czyli duet Twilite wystąpi zaraz obok takich gwiazd jak Blur, Phoenix, My Bloody Valentine, Wu-Tang Clan, The Knife, Nick Cave and the Bad Seeds, Hot Chip, Swans, Band of Horses, Deerhunter, James Blake, Animal Collective, Grizzly Bear, Crystal Castles czy Dinosaur Jr.

Twilite słyną z niezwykłej atmosfery jaką potrafią zbudować za pomocą dwóch akustycznych gitar i dwóch męskich wokali. Ich siła drzemie w niezwykłej muzycznej wrażliwości i subtelności. O to jak wypadną podczas występu nie musimy się martwić, bo każdy kto choć raz widział ich na żywo wie, jak świetnie ich utwory brzmią w wersjach live. Panowie mają na swoim koncie dwie długogrające płyty – Bits & Pieces z 2009 roku oraz Quiet Giant wydaną w 2011 roku – zagrali też szereg koncertów zarówno klubowych jak i festiwalowych.

To nie będzie pierwszy zagraniczny występ tego duetu. Panowie w marcu zeszłego roku reprezentowali Polskę na amerykańskim festiwalu SXSW w Austin w Stanach Zjednoczonych. Wcześniej występowali również na Europavox Festivalu we Francji, Waves Vienna Festivalu w Austrii oraz Glimps Festivalu w Belgii.


Nie ma więcej wpisów