Jeżeli dwóch gości o takim pokładzie pozytywnych, house’owych bitów stanie na swojej drodze, musi wyjść z tego coś naprawdę świeżego. Dorzućmy do tego wokal diwy r’n’b/soul – Alicii Keys i mamy produkt wyjątkowy.

Takiego czynu dopuścili się dwaj DJ-e – Darius Crayon – na co dzień tworzący muzykę spod znaku french house. Dla wielbicieli panny Keys spieszę dodać, że wykorzystany w produkcji Alicia utwór Fallin’ jest jego bardzo okrojoną wersją.

Stacjonujący w Bordeaux i Paryżu muzycy użyli głosu artystki zaledwie jako sampla, a motywem przewodnim kawałka jest tożsamy z ich stylem, wygrywany na elektronicznej perkusji, lekki disco bit oraz przestrzenne pianino.

Obaj muzycy to świeża krew na rynku francuskim. Crayon, związany z wytwórnią Kitsuné, w marcu wydał pierwszą EP-kę stworzoną we współpracy z Pyramid. Jego profil na Facebooku opatrzony jest opisem: (try to) make any sort of (pop) music. Darius swój debiut miał w 2012 roku, wtedy światło dzienne ujrzał minialbum artysty zatytułowany Velour.

Połączenie siły tych dwóch młodych muzyków dało coś niebywale przyjemnego, posłuchajcie:

Nie ma więcej wpisów