Białostocki Halfway Festival rośnie w siłę i powoli zaczyna pretendować do miana jednego z najważniejszych miejsc na polskiej mapie festiwalowej. Tegoroczny line up jest bardziej niż imponujący, a w szczególności warto zwrócić uwagę na oryginalną żeńską reprezentację. Do dwóch wyjątkowych  wokalistek, jakimi są SoKo i Sóley, dołącza właśnie kolejna delikatna i łagodna Islandka – Emiliana Torrini.

Emiliana nagrała już trzy albumy wypełnione trudnymi do sklasyfikowania brzmieniami, od wzruszającego folku po energiczny, nieoczywisty pop. Jej pojawienie się na festiwalu nie będzie przypadkowe, ponieważ wokalistka planuje wydanie nowego krążka już w maju, więc z pewnością zaprezentuje polskim fanom świeży materiał.

Oprócz nagrywania solowych albumów, Islandka angażuje się także w różne ciekawe projekty razem z innymi artystami. Przykładem takiej nietypowej kolaboracji jest I Go Out, piosenka nagrana wraz z Stevem Masonem oraz Toy, specjalnie na potrzeby labela Speedy Wunderground założonego przez wieloletniego współpracownika wokalistki – Dana Careya.

Nie ma więcej wpisów