W końcu poznaliśmy support, który pojawi się przed Depeche Mode podczas ich koncertu na Stadionie Narodowym w Warszawie, który będzie miał miejsce 25 lipca. Publiczność rozgrzeje trio pochodzące ze Szkocji – grupa Chvrches.

Zespół, w skład którego wchodzą Lauren Mayberry (główny wokal, syntezatory), Iain Cook (syntezatory, dodatkowy wokal) oraz Martin Doherty (syntezatory, dodatkowy wokal), powstał w 2011 roku. Pomimo tego, że grupę tworzą trzy osoby o zupełnie różnych charakterach, ich muzyka tworzy spójną całość. Utarło się mówić, że wykonują alternatywną muzykę elektroniczną. Szkoci z niezwykłą lekkością łączą typową dla gatunku indie wrażliwość z melodyjnym popem i swoją obsesją na punkcie Prince’a.

Chvrches czerpie z takich gatunków jak hip-hop, elektronika i post-punk, co doskonale słychać w ich debiutanckim singlu The Mother We Share, który jest mieszanką nowoczesnych syntezatorów, klasycznych beatów i charakterystycznego wokalu Lauren.

Mimo że są młodzi stażem, to już mogą pochwalić się kilkoma sukcesami. Zajęli m.in. piąte miejsce na liście BBC Sound of 2013 i drugie na The UK Blog Sound of 2013. W marcu tego roku ukazała się ich EP-ka pt. Recover. Zespół pracuje jednak nad pełnowymiarową płytą, której premiera planowana jest jeszcze w tym roku.

Nie ma więcej wpisów