Od kiedy tylko pojawił się na rynku, nie przestaje się o nim mówić. James Blake robi wiele, aby coraz więcej osób poznało jego twórczość. I dobrze, bo serwuje całkiem smaczne muzyczne kąski. 8 kwietnia ukazał się jego drugi album zatytułowany Overgrown. Otwierający go utwór ma dokładnie taki sam tytuł jak krążek i właśnie doczekał się teledysku.

Obraz bardzo dobrze oddaje klimat utworu. Gra świateł podkreśla tętniącą muzykę, a stonowane kolory świetnie współgrają z nieco rzewnym głosem Blake’a. Wokalista ma nawet taneczne wsparcie – towarzyszy mu balet zakapturzonych postaci. Reżyserią klipu zajął się Nabil Elderkin – australijski reżyser i fotograf mieszkający obecnie w Los Angeles. Tworzył teledyski dla takich gwiazd jak Foals, Antony and The Johnsons, Bon Iver czy Frank Ocean.

James kilkukrotnie występował na koncertach w Polsce. Każdemu kto nie mógł go wcześniej zobaczyć lub za późno poznał jego muzyczne poczynania przypominamy, że będzie można usłyszeć go już we wrześniu. Wystąpi na 5. edycji Burn Selector Festival obok takich gwiazd jak The Knife, Jessie Ware czy Archive.

Nie ma więcej wpisów