Jeszcze parę lat temu studenckie festiwale kojarzyły się głównie ze słowiańskim rockiem i ograniczoną grupą wykonawców urządzających sobie co roku majową trasę koncertową. Coś się jednak zmienia, a przynajmniej w Krakowie, gdzie organizatorzy Juwenaliów Uniwersytetu Ekonomicznego poszli o krok dalej i zaprosili zagranicznych wykonawców.

Pierwszym z nich jest Hadouken, który już gościł w tym mieście. Tym razem z mniejszym rozgłosem, ale za to z ulgą dla naszych portfeli. Londyńczycy będą promować swój najnowszy album (choć z nie tak najnowszymi utworami) Every Weekend. Płyta miała swoją premierę 18 marca, choć pierwszy singiel promocyjny ukazał się w kwietniu zeszłego roku. Koncerty grupy w UK wyprzedają się na pniu. Występ w Polsce, choć potwierdzony na razie tylko przez stronę polską, jest jednym z nielicznych w Europie. Może więc warto wybrać się na tę studencką imprezę?

Powodów jest znacznie więcej, a doszedł właśnie kolejny. Z racji, że zbliżająca się edycja jest dwudniowa, ogłoszono drugiego headlinera  – The Subways. Będzie to jeden z pierwszych tegorocznych koncertów zespołu, który właśnie nagrywa czwarty album.

Począwszy od 2011 roku organizatorom festiwalu udaje się zapraszać zagranicznych artystów (ModestepParov Stelar Band). Z polskich wykonawców, którzy w dniach 14 – 15 maja zagrają w Krakowie, warto wymienić choćby Muchy czy Kamp!. Jak widać, Ursynalia pobudziły ambicje paru innych polskich uczelni.  

Nie ma więcej wpisów