Ostatnie kilkanaście miesięcy było bardzo dobrym czasem dla polskiej muzyki – ilość pojawiających się na scenie świetnych projektów sprawia, że niektórzy mówią już o naszym kraju jako o kolejnym, po Islandii i Skandynawii, potentacie muzyki alternatywnej. Wszystkim tym zespołom ktoś jednak musiał utorować drogę. Jednym z pierwszych, naprawdę światowo brzmiących składów na polskiej scenie elektroniczno-alternatywnej był właśnie Őszibarack (z węg.: brzoskwinia).

Teraz, po niezliczonych przetasowaniach personalnych (od wydania Plim Plum Plam w 2008 roku zespół zdążył się rozstać z dwoma wokalistkami), panowie Agim Dżeljilji, Tomasz Dogiel i Jan Emil Młynarski wracają z nowym singlem. The Tide (z ang.: przypływ) to singiel nagrany z wokalistą z duetu Chmara Winter, Chmarą, promujący i jednocześnie otwierający nadchodzący album zespołu, zatytułowany 12. Płyta ma ukazać się już 23 kwietnia nakładem 2-47 Records. Lider i głównodowodzący świeżo upieczonego trio, Agim Dżeljilji, zapytany o The Tide mówi:

Chmarę poznałem przy okazji koncertu, który graliśmy z Noviką w Bydgoszczy. Jego projekt, Chmara Winter, rozgrzewał przed nami publiczność i jego głos wzbudził moje zainteresowanie. Potem usłyszeliśmy studyjną wersję ich singla i już nie mieliśmy wątpliwości, że zaprosimy go do współpracy. Tak powstał The Tide, z którego jesteśmy wszyscy bardzo zadowoleni – nasz muzyka nabrała męskiej energii! (śmiech) Myślę, że ten singiel naprawdę zapowiada nowy rozdział w historii zespołu.

Zachęceni? Posłuchajcie więc.

Nie ma więcej wpisów