IOKOI to świeża krew na rynku muzycznym, a zarazem powiew przeszłości, gdyż głos szwajcarskiej wokalistki może przywodzić na myśl brzmienie Björk czy Massive Attack.

Muzykę IOKOI określić można jako swoistą kombinację ambientu, minimalistycznie brzmiącego drone oraz popu. Jest to coś, czego zdecydowanie brakuje wśród młodych twórców.

Obecnie artystka promuje swój singiel Growing Young, który już 23 kwietnia ukaże się jako EP-ka. Utwór ma dosyć mroczny klimat dzięki rytmicznym, pulsującym bębnom i głębokiemu basowi. Śpiew IOKOI jest tu rwany, nagły, niestały i dosyć nietuzinkowy, co powinno podobać się najbardziej.

Dotychczas IOKOI udzielała się w różnych projektach modowo-teatralnych, jak transdyscyplinarna sztuka Thank You for the Lovely Flowers. Kawałek Growing Young rok temu wykorzystany został na pokazie ekscentrycznego japońskiego projektanta mody – Yohji Yamamoto.

Do swojej muzyki artystka namawia słuchaczy słowami: Turn the word off and listen. I tak właśnie powinniście teraz zrobić.

Nie ma więcej wpisów