Co wprawia człowieka w melancholię? Jest parę rzeczy. Najpopularniejszym powodem tego stanu jest chyba niekorzystna pogoda, rutyna i pewny brak docenienia. Swoją wizję tego nastroju przedstawił poznański duet Rebeka. W najnowszym teledysku do utworu Melancholia mamy w zasadzie dwóch bohaterów: dziewczynę i chłopaka. Oboje pogrążeni w transie, a na ich twarzach maluje się przygnębienie.

Za reżyserię i scenariusz tego klipu odpowiada Arek Nowakowski, który bohaterów ulokował w bardzo – wydaje się – smutnych sceneriach: mieszkanie, w którym pachnie jeszcze PRLem, stara kręgielnia i osiedle z wielkiej płyty. Dodatkowo jeden wielki efekt slow motion sprawia, że melancholię czuć niemal w każdym detalu. Przez to obraz jest hipnotyzujący.

Nie jest to jedyny klip, który w ostatnim czasie powstał do utworów Rebeki. Niemal dwa tygodnie temu mogliśmy zobaczyć teledysk do kawałka Fail. Za nim stoi Zuza Krajewska. Jednak w tym (nie wiadomo czy oficjalnym) obrazie Bartosza Szczęsnego i Iwony Skwarek nie zobaczymy.

Nie ma więcej wpisów