Podczas gdy w Polsce na sezon festiwalowy musimy jeszcze trochę poczekać, Amerykanie bawią się już w najlepsze. Prawdziwe święto dla fanów muzyki trwa właśnie w stanie Kalifornii. W piątek rozpoczął się tam jeden z najbardziej znanych muzycznych festiwali na świecie – Coachella. Trwający trzy dni festiwal co roku przyciąga rzeszę ludzi oraz funduje line-up, który wielu przyprawia o szybsze bicie serca. Wszystko to w przepięknej scenerii palm i widniejących w oddali gór Santa Rosa.

W tym roku na brak gwiazd również nie można narzekać. Obok Sigur Rós, Biffy Clyro, New Order czy Yeah Yeah Yeahs można zobaczyć takie gwiazdy jak: Blur, The Stone Roses czy Red Hot Chili Peppers. Jednak jak się okazuje, nie trzeba wcale być obecnym na festiwalu, aby wzbudzić duże emocje. Udowodnił to duet Daft Punk, które podczas pierwszego dnia Coachelli wyświetlił na telebimach znajdujących się na terenie festiwalu, teaser swojego nowego albumu Random Access Memories.

Thomas Bangalter i Guy-Manuel de Homem-Christo stopniowo i ostrożnie dawkują swoim fanom informacje o nadchodzącym krążku, co chyba jeszcze bardziej sprawia, że nie można się go już doczekać. Tym razem duet pokazał fragment piosenki Get Lucky z gościnnym udziałem Pharrella Williamsa i Nile’a Rodgersa. Na końcu nagrania została również przedstawiona oficjalna lista gości, którzy pojawią się na czwartym krążku Francuzów. Potwierdziły się tym samym plotki o gościnnym udziale Juliana Casablancasa z The Strokes. Ponadto, na Random Access Memories usłyszymy Giorgio Morodera, Panda Bear (Animal Collecive), Todda Edwardsa, Paula Williamsa, Chilly Gonzalesa i DJ-a Falcona.

Przypomnijmy, że album Daft Punk ukaże się 21 maja nakładem Columbia Records. Już dziś będzie można w całości usłyszeć Get Lucky, czyli pierwszy singiel z nadchodzącego longplaya.

Zobaczcie i posłuchajcie, co wzbudziło tyle emocji podczas pierwszego dnia Coachelli. Pomimo tego, że nagranie trwa tylko nieco ponad 60 sekund, to uzależnia już od pierwszych dźwięków.

Nie ma więcej wpisów