Dlaczego nie kontynuować czegoś, co już raz spotkało się z uznaniem publiczności? Zapewne tym tropem poszli organizatorzy Open’era, którzy w tym roku również uraczą publiczność sceną teatralną. Projekt Sztuka na Open’erze okazał się zeszłorocznym sukcesem festiwalu. W ciągu czterech dni przedstawienie Anioły w Ameryce obejrzało blisko 2,5 tysiąca widzów. W tym roku spektakli będzie więcej. Tytuły pierwszych trzech zostały już ujawnione. Wspólnym dla nich motywem jest muzyka w celebryckim wydaniu.

W sztuce Courtney Love duetu Strzępka/Demirski wystąpią aktorzy Teatru Polskiego we Wrocławiu. Postać żony wielkiego muzyka będzie tu tłem dla realiów polskiego show biznesu lat dziewięćdziesiątych.

Narodowy Stary Teatr w Krakowie przyjedzie ze spektaklem Paw Królowej w reżyserii Pawła Świątka. Karykaturalni bohaterowie Doroty Masłowskiej desperacko łakną sławy.

I wreszcie jedna z najbardziej legendarnych muzycznych postaci w sztuce Claude’a BardouilaNancy. Wywiad. W spektaklu Nowego Teatru w Warszawie to muzyka jest główną bohaterką. Nie ma jednak wątpliwości, że partnerka basisty Sex Pistols byłaby dziś gwiazdą internetu.

Alter Art promuje projekt Sztuka 2013 jako kontrowersyjny i dający do myślenia. W najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnych teatralnych ogłoszeń.

Nie ma więcej wpisów