Po czterech latach przerwy dama amerykańskiego mrocznego folku powróciła z nowym krążkiem. Wczoraj premierę miała trzecia w dorobku Rykardy Parasol płyta. Against the Sun to akustyczny album, na którym większość partii instrumentalnych nagrała sama artystka. Jej niskiemu, chropowatemu głosowi towarzyszą wzbudzające jeszcze większy niepokój chórki.

Rykarda to wokalistka pochodząca z San Francisco, która znana jest ze swojego charakterystycznego połączenia mrocznego folku i amerykańskiego soulu. Polsko brzmiące imię i nazwisko nie jest przypadkowe, gdyż jej tata (Ryszard) to polski Żyd, który ocalał z Holocaustu. Od samego początku swojej kariery Rykarda darzy szczególną sympatią nasz kraj. Na okładkach płyty For Blood and Wine z 2009 roku pojawiły się specjalne podziękowania dla polskich fanów, którzy ciepło przyjęli ją na wielu koncertach.

Rykardą zachwycili się również nasi rodzimi artyści. Grupa Heart and Soul, w skład której wchodzą muzycy z formacji L.Stadt, Agressiva 69, Made in Poland i Cool Kids of Death, zaprosiła artystkę dwa lata temu do nagrania EP-ki. Podobno szykują się razem do nagrania płyty długogrającej. Czekając na oficjalne informacje, czas pozwolić Rykardzie dojść do głosu. Głosu, który wzbudza strach nie tylko swoim brzmieniem, ale również niesamowitymi historiami. Posłuchajcie ich fragmentów, które powinny przekonać Was do bliskiego spotkania trzeciego stopnia.

Nie ma więcej wpisów