Donatan to bardzo utalentowana postać polskiej muzyki, która póki co wypłynęła dzięki swoim działaniom jako producent hip-hopowy. Muzyk współpracował dotychczas nad produkcjami dla wielu polskich artystów między innymi: Grubsona, DonGuralEsko, Palucha, Wall-e, Chady, Borixona czy PTP.

W zeszłym roku, do sprzedaży trafił długo oczekiwany album producencki Donatana – Równonoc. Płyta odwołuje się do słowiańskiej muzyki, którą zgrabnie osadzono na rapowych bitach. Producent pracował nad albumem z folkowo-metalowym zespołem Percival, który zadbał o wiele niepodrabialnych elementów odwołujących się do plemiennych brzmień. Na niepowtarzalnych bitach tego wydawnictwa możemy posłuchać czołówki polskich raperów, a także Tomasza Knapika, który na samym wstępie zaprasza nas do odbycia muzycznej podróży z Donatanem. Płyta pochłonęła olbrzymi budżet, jak na polską branże muzyczną, ale osiągnęła też ogromny sukces komercyjny, szerokim echem odbijając się w wielu mediach. Ponadto, album do dnia dzisiejszego pokrył się podwójną platyną.

Co ciekawe, aż do ośmiu utworów z albumu powstały teledyski. Najpopularniejszym stal się niewątpliwie Nie lubimy robić, w którym nawijają Borixon i Kajman. Klip do dnia dzisiejszego ma niemal 15 milionów wyświetleń w serwisie YouTube.

Ogromna popularność utworu oraz teledysku doprowadziła do powstania wielu remiksów utworu. W konsekwencji nakręcono teledysk do miksu wykonanego przez 101 Decybeli. Producent nagrywał wcześniej bity dla m.in. Piha, Pyskatego czy Liroya.

Klip, ani sam zremiksowany kawałek nie przypominają w żaden sposób swojskiego klimatu oryginału. Bit jest bardziej elektroniczny i znacznie cięższy niż wersja pierwotna, a teledysk zrealizowano w nieco klubowym klimacie. Jednak i tym razem mamy do czynienia z profesjonalnie wykonanym przedsięwzięciem muzycznym, które na pewno znajdzie wielu zwolenników.

Nie ma więcej wpisów