Mnóstwo artystów pod wpływem sentymentu do danego obszaru czy podróży do nowego ciekawego miejsca pisze utwory nawiązujące najczęściej tytułem do danego miasta czy państwa. W taki sposób powstało m.in. Poland Ólafura Arnaldsa czy Brooklyn Woodkida. O taki właśnie motyw pokusił się ostatnio także Gold Panda. Brytyjski muzyk ma już na swoim koncie track mający przypominać mu o jego czasie spędzonym w Japonii. Tym razem producent postanowił nagrać utwór mający upamiętniać jego pierwszą wizytę w Sao Paulo.

Brazil to typowy dla muzyka, spokojny kawałek, momentami wręcz medytacyjny – w czym przeszkadzają jedynie ciekawe efekty dźwiękowe, przypominające odbijające się krople wody. Utwór ten promuje zapowiedziany na czerwiec drugi studyjny album Gold Pandy.

Następca wydanego ponad dwa lata temu, rewelacyjnego Lucky Shiner będzie nosić tytuł Half of Where You Live. Przy pracy nad nim producent inspirował się czasem spędzonym w Sao Paulo i Londynie, a także filmami Takashi Miike i anime lat 90. Na krążku, który muzyk określa mianem albumu miast, znajdzie się 11 nowych kawałków, w tym wspomniany wyżej Brazil. Premiera datowana jest na 10 czerwca. Wydawnictwo ukaże się nakładem Ghostly i Notown.

Nie ma więcej wpisów