Fragmenty tego niezwykłego soundtracku poznaliśmy już dwa tygodnie temu. Wtedy mogliśmy usłyszeć także część utworu Over the Love, który Florence and The Machine nagrała na potrzeby filmu Wielki Gatsby. Jest to w zasadzie jedyna piosenka, na którą bardzo czekałem. Nie ma co ukrywać, że głos Florence jest jednym z niewielu, które potrafią przenieść niewyobrażalną dawkę emocji.

Mimo że kawałek przypomina trochę singiel Breath of Life, który tworzył niezwykłą atmosferę w filmie Królewna Śnieżka i Łowca, to także w tym przypadku idealnie wpisuje się w historię zawartą w kinowym obrazie. Wszyscy, którzy znają książkę Francisa Scotta Fitzgeralda, zapewne wybrali już w swojej głowie sceny, w które piosenka wpasowałaby się najlepiej.

Może z powodu braku nowego materiału Brytyjki jestem trochę nieobiektywny, ale uważam, że Over the Love to mistrzostwo świata. Podniosły refren przyprawia o ciarki na całym ciele. Uniwersalny, a jednocześnie bardzo dobitny tekst doskonale odzwierciedla to, co już w połowie maja będziemy mogli zobaczyć na ekranie.

Nie ma więcej wpisów