Janelle Monáe, a właściwie Janelle Monáe Robinson, to amerykańska piosenkarka, która uwielbia eksperymentować z różnymi stylami muzycznymi. Jak mało kto idealnie łączy ze sobą jazz, soul, hip-hop, r’n’b, tworząc energetyczne, muzyczne petardy. Światu dała się poznać za pośrednictwem znakomitej drugiej płyty – The ArchAndroid (Suites II and III), z której najbardziej znanymi utworami są Tightrope czy Come Alive (The War of the Roses).

Po prawie trzech latach od ukazania się drugiego albumu przyszła pora na kolejny krążek. Na oficjalnej stronie artystki pojawił się specjalny gif, który ogłasza kontynuację albumu z 2010 roku. Co prawda, na wspomnianym obrazku nie widnieje zbyt wiele informacji, ale jedno jest pewne – album będzie nosił tytuł The Electric Lady, a premiera najnowszego utworu zaplanowana jest na 22 kwietnia (poniedziałek). W utworze Queen gościnnie wystąpi nie kto inny, a sama Erykah Badu.

Czego możemy spodziewać się po nowym wydawnictwie? Z obrazka wyczytać możemy, że będzie to ukłon w stronę twórczości Jimmiego Hendrixa. Brzmi bardzo obiecująco.

Nie ma więcej wpisów