Management Pets Recordings wsiada w pociąg ekspresowy relacji Berlin-Kraków (bez przesiadki w Szczecinie) i przywozi stamtąd świeżą dawkę muzyki house prosto od Kixnare’a i Good Paula.

Łukasz Maszczyński aka Kixnare nie zapomina, że wyszedł z hip-hopu, ale tak jak wszyscy producenci house wywodzący się z tej kultury, ma szersze spojrzenie na brzmienie 4/4, ma korzenie tkwiące w rapie. Czasy produkowania beatów dla Grammatika, WFD czy Smarki Smarka na razie minęły. Kolejnym logicznym etapem rozwoju był instrumental/abstract hip-hop/headz jaki pokazał nam na płycie Digital Garden. W 2013 roku natomiast obserwujemy krok do elektronicznego ogrodu w postaci albumu Red od You Know Me Records (duży postęp produkcyjny, jeszcze większy hype medialny, jeszcze bardziej zasłużony).

Nowa czwórka z wytwórni Pets Recordings to kolejne udane wydawnictwo (po ostatniej kompilacji Friends Will Carry You Home Too). Kixnare wchodzi z ochotą w deep house’owe buty, serwując najlepszy numer z EP-ki Cloned Soul, czyli Obsessed. To wzorowa produkcja z głębokimi tonacjami przywodzącymi na myśl utwory z lat ’88-’93. Brudna linia basu i krótko cięte sample wokalne – Kixnare idzie głębiej i mocniej aniżeli na ostatnim LP, gdzie przeważa (nu)bass music. Remiksu Obsessed dokonał Simon Garcia i uczynił ten numer bardziej zorientowanym na tech-house. Nie odbiera on jednak finezji oryginałowi, opierając się na mocnych hi-hatach i potężnie prowadzonym basie. Bomba!

Good Paul (znowu KRK reprezent) nagrał na nową EP-kę epicki kawałek Road. Porównując go do jego wcześniejszych produkcji, m.in. do kapitalnego house’owego re-editu Good Time czy miksów osadzonych w stylice garage (w końcu to Kraków!), jestem trochę rozczarowany. Brakuje w nim ognia (na parkiecie rozlegają się rozmowy, ludzie podchodzą pod drinki). Natomiast wiele dobrego z drugiego utworu Good Paula, Heaven, wydobywają Matthias Meyer & Patlac. Nadal jest deep house’owo, ale także bardziej dancefloor-friendly (nie podpieramy ścian, wracamy śmiało na parkiet).

Catz’n’Dogz byli obecni w wielu światowych podsumowaniach roku 2012 jako producenci, autorzy kompilacji. Czas na Pets Recordings jako wytwórnię roku.

Nie ma więcej wpisów