Nie ma co ukrywać, że Open’er Festival to idealne miejsce na zaprezentowanie się szerszej publiczności. Ta szansa dotyczy nie tylko artystów zagranicznych. Do tej pory z polskiego podwórka potwierdzone zostały zaledwie dwie gwiazdy: Maria Peszek i zespół Hey. Teraz do line-upu dołączają kolejne gwiazdy z naszego kraju.

Bardzo miło mi ogłosić, że w tym roku na gdyńskim festiwalu zaprezentują się także: Domowe MelodieSkubas, Kixnare, UL/KR i Mikromusic.

Domowe Melodie szturmem zdobywają nasz rynek muzyczny. Niezwykły klimat, jaki można poczuć na ich debiutanckiej płycie, przyczyniły się do tego, że bilety na ich koncerty rozchodzą się w klika godzin. Domowa atmosfera i świetny kontakt z publicznością sprawiają, że na ich występach wszyscy bawią się znakomicie. Jak sprawdzą się podczas koncertu plenerowego? O tym przekonamy się w lipcu.

Natomiast akustyczne gitarowe brzmienia, które mają trochę folkowy charakter, to już muzyka, w której Skubas czuje się najlepiej. Na jego debiutanckiej płycie, która pojawiła się we wrześniu 2012 roku, możemy usłyszeć bardzo nostalgiczne utwory. Atmosfera i przestrzeń tworzona przez jego muzykę sprawiły, że Skubas wyraźnie zaznaczył swoją obecność na naszym rynku muzycznym.

Ci, którzy nie wiedzą co to jest future beats, będą mieli okazję przekonać się o tym podczas koncertu DJ-a i producenta, ukrywającego się pod pseudonimem Kixnare. Łukasz Maszczyński – bo tak naprawdę nazywa się artysta – w swojej twórczości eksperymentuje z muzyką elektroniczną. Efekty jego producenckiej zabawy możemy poznać słuchając wydawnictwa Digital Garden.

Natomiast UL/KR to zespół, którego twórczość jest z pogranicza elektroniki i romantycznej muzyki gitarowej. Na swoim koncie mają debiutancki album, który trwa zaledwie 22 minuty. Od niedawna możemy cieszyć się jednak już dłuższym wydawnictwem. Krążek Ament trafił do sklepów 12 kwietnia i to zapewne utwory z  tej płyty będziemy mieli szansę usłyszeć podczas Heineken Open’er Festival 2013.

O Mikromusic Marek Niedźwiecki powiedział kiedyś: Ta grupa jest zupełnie inna niż cała nasza krajowa scena muzyczna. I coś w tym jest, skoro wrzawa, która powstała w związku z wydaniem albumu ostatniego albumu Piękny Koniec, była przeogromna. Jeżeli spodobał Wam się singiel Takiego Chłopaka, do którego teledysk i making of mogliście zobaczyć na naszym portalu, to nie może Was zabraknąć na ich open’erowym koncercie.

I jak podobają Wam się dzisiejsze ogłoszenia?

Nie ma więcej wpisów