Do mocnego składu artystów, którzy zagrają w lipcu na Audioriver, dołączyli Richie Hawtin, Ed Rush i Gesaffelstein, Astroid Boys oraz NeverAfter. Największe poruszenie wśród fanów festiwalu wywołały zapewne imiona tych dwóch pierwszych artystów. Hawtin bowiem, tak samo jak Ed Rush, rozpoczęli swoją karierę jeszcze w latach 90. i na przestrzeni lat stali się prawdziwymi gwiazdami swoich gatunków.

Richie Hawtin, który będzie już po raz trzeci rozgrzewał festiwalowiczów, jest znany ze swojego minimalistycznego spojrzenia na techno i electro. Dzięki swoim licznym albumom, singlom i EP-kom muzyk ten od wielu lat plasuje się wśród najlepszych DJ-ów na świecie.

Ed Rush jest innowatorem tych mroczniejszych odmian drum & bassu. Lubi się pobawić stylami takimi jak jungle, techstep i neurofunk. Znany jest też ze swojej współpracy z projektem Optical.

Gesaffelstein to DJ zyskujący ostatnimi latami coraz to większą popularność. Zasłynął ze swoich mixów szlagierów Depeche Mode i Justice. Swoją twórczością prezentuje świeże, nowoczesne i minimalistyczne podejście do muzyki elektronicznej.

Chłopaki z Astroid Boys to grupa młoda. Nie wydali jeszcze debiutującego krążka, ale niejednej osobie z pewnością obili się o uszy. Tworzą energiczną i ostrą hybrydę hip-hopu, elektroniki i punk-rocka. Ich singiel Bada$$ cieszy się sporą popularnością wśród miłośników Hadouken! czy Atari Teenage Riot.

Przypominam, że jeszcze przez trzy tygodnie można kupić festiwalowy karnet za 130 złotych. Po 9 maja cena wzrośnie do 160 złotych. Warto się szybko decydować.

Nie ma więcej wpisów