Najlepszy Mały Europejski Festiwal, według głosujących w plebiscycie European Festival Awards, ogłosił dziś trzech artystów, którzy w dniach 22-25.08 wystąpią w Katowicach. Do grona ogłoszonych już artystów festiwalu Tauron Nowa Muzyka – Matias Aguayo Band, Jets, Dawn Day Night, Darling Farah, Moderat, Holly Herndon, Skream, DJ Koze, MMOTHS, LFO, ZA!, Venetian Snares, Coma, Sid Le Rock – dołączyły naprawdę wyśmienite nazwiska w muzyce elektronicznej. Oto oni:

Squarepusher – Tom Jenkinson – to brytyjski muzyk tworzący awangardową muzykę elektroniczną, na stałe związany z kultową oficyną Warp. Muzyk przyjeżdża do Katowic ze swoim audiowizualnym show Ufabullum!. Będzie bardzo drum’n’bassowo i post-jazzowo. Spodziewajcie się hipnotyzujących dźwięków połączonych ze zmasowanym atakiem efektów świetlnych. Bójcie się LED-owej maski!

Jon Hopkins – londyńczyk tworzący taneczną elektronikę. Początki jego kariery to występy w zespole Imogen Heap (grał na klawiszach). Jako producent pracował przy albumach takich artystów jak Brian Eno, Coldplay, David Holmes, a także skomponował muzykę do filmu Monsters. Na festiwalu usłyszymy materiał z jego czwartej solowiej płyty zatytułowanej Immunity (premiera na przełomie czerwca i lipca tego roku). To będzie z pewnością jeden z ważniejszych występów podczas tegorocznej edycji festiwalu.

Zebra Katz – każdy miłośnik muzyki elektronicznej z pewnością zna utwór Ima Read i jego świetny klip. To za sprawą tego kawałka dwudziestopięcioletni raper stał gwiazdą muzycznej blogosfery, co zaowocowało w podpisanie kontraktu z wytwórnią Mad Decent. Jego brzmienie to mroczny, przebojowy hip-hop, sprawiający, że wnikamy w jego muzykę całym sobą. W sierpniu raper pojawi się razem z Njeną Reddd Foxxx. Zapowiada się niezła jazda!

Ogłoszono także polską scenę tegorocznej edycji festiwalu. W tym roku to przede wszystkim występy artystów związanych z górnośląskim wydawnictwem/kolektywem artystycznym Mik Musik. Będzie awangardowo i bardzo eksperymentalnie, b0 pojawią się miedzy innymi: Wilhelm Bras, 8rolek, Tsar Poloz (kiedyś znany jako Deuce), Lugozi, Iron Noir, Kucharczyk, DJ Czarny Latawiec.

Przypominam, że nadal możecie kupić dwudniowe karnety (23-24.08) w cenie 130 zł.

Nie ma więcej wpisów