Minęły trzy lata od wydania ostatniego albumu kieleckiej formacji Bruno Schulz. Fani, po niecierpliwym oczekiwaniu, mogli w końcu odetchnąć z ulgą i zacząć cieszyć się nowym materiałem od 16 lutego bieżącego roku, bo właśnie tego dnia na sklepowe półki trafiła czwarta studyjna płyta zespołu pt. Wyspa. Nowy krążek to nie tylko dziesięć nowych kompozycji. Wyspa, prócz nowych piosenek, przyniosła ze sobą także nowe, nieco zrewolucjonizowane brzmienie. Mimo wszystko, to co najważniejsze – czyli charakter zespołu – nadal wrze pomiędzy świetnymi tekstami i przyjemnymi melodiami owleczonymi w nieco inne niż dotychczas opakowanie.

Bruno Schulz powstali w 2003 roku. Na ich fonograficzny debiut trzeba było poczekać cztery lata, jednak płyta Ekspresje, depresje, euforie została zaliczona do trójki najlepszych albumów wiosny 2007 roku. Na ich koncie znajdują się jeszcze dwa albumy – Europa Wschodnia z 2009 roku oraz Nowy lepszy człowiek z 2010 roku. Po wydaniu Wyspy grupa ruszyła w trasę koncertową promującą najnowszy materiał. Jednym z przystanków na tej trasie będzie koncert we wrocławskim klubie Puzzle, który odbędzie się 25 kwietnia.

Grupa Halo składa się z czterech chłopaków z Wrocławia, którzy w swojej twórczości bardzo umiejętnie żonglują gatunkami, szukając swojej własnej muzycznej szufladki. Powstali w 2008 roku i mają na koncie EP-kę pt. Ekspresowe metody adoracji (wydaną w 2010 roku) oraz singiel Chyba musisz już iść opublikowany rok później. Teraz panowie intensywnie pracują nad nowym materiałem, w którym silnie przebijają się inspiracje synthpopem i współczesną elektroniką. Halo pojawią się także na scenie klubu Puzzle wraz z zespołem Bruno Schulz jako ich support.

Kiedy: 25.04 (czwartek)
Gdzie: Wrocław, Puzzle (Przejście Garncarskie 2)
Start: godz. 21:00
Bilety: 15 zł

Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku.

Nie ma więcej wpisów