OFF Festival to niewątpliwie jeden z najlepszych, a zarazem najważniejszych polskich festiwali. Każdy, kto choć trochę porusza się po muzycznym rynku w naszym kraju, o tym wie. Impreza doceniona została również za granicą, czego potwierdzeniem było uhonorowanie katowickiego wydarzenia prestiżową nagrodą European Festival Award w kategorii Najlepszy Festiwal Średniej Wielkości.

Wreszcie impreza zarządzana przez Artura Rojka zajmuje ważna pozycję w świadomości fanów w całej Europie, a doskonałym tego wyrazem jest umieszczenie OFFa po raz drugi z rzędu na liście najciekawszych letnich festiwali. Dodam tylko, że ranking ten tworzony jest przez jeden z najbardziej opiniotwórczych serwisów na świecie – Pitchfork. Z całą pewnością ogromnym zaszczytem jest przebywać w gronie takich imprez jak Coachella, Primavera Sound, Bonnaroo, Roskilde czy Lollapalooza. Trzeba przyznać otwarcie, że budżet wspomnianych wyżej festiwali jest nieporównywalnie większy, a co za tym idzie – line-up dużo bardziej okazały, więc tym bardziej trzeba docenić fakt, że OFF znalazł się na tej liście.

W tym roku w Katowicach zagrają m.in. The Smashing Pumpinks, My Bloody Valentine, Deerhunter czy rewelacja ostatnich miesięcy – AlunaGeorge. Line-up w tym momencie zawiera już prawie 40 artystów, a kolejni dopiero przed nami. Jeśli do przyjazdu do Katowic zachęcają zagraniczne serwisy, to chyba nie wypada się tam nie pojawić, prawda?

Nie ma więcej wpisów