Said the Whale to zespół pochodzący z Vancouver. W Kanadzie podobno mówi się o nich, że obce jest im pojęcie takie jak odpoczynek, ponieważ grupa zawsze daje z siebie 100% i działa na zwiększonych obrotach. W 2012 roku wydali swój trzeci krążek pod tytułem Little Mountain, który został nominowany do rodzimych nagród JUNO Awards w Kanadzie.

Obecnie grupa pracuje nad nową EP-ką zatytułowaną I Love You, która ma ukazać się 18 czerwca nakładem wytwórni Hidden Pony Records. W jednym z ostatnich wywiadów Tyler Bancroft i Ben Worceste stwierdzili, że jeżeli cała ciężka praca i sukcesy jakie odnoszą nie zapewnią im zasłużonego odpoczynku, będą musieli w inny sposób zrzucić z siebie cały stres. Panowie doszli do wniosku, że paradoksalnie najbardziej zrelaksuje ich rzucenie się w twórczy proces pisania nowych kawałków. Jednak tym razem miało być inaczej. Miało być tylko o tym co sprawia, że są szczęśliwi. Żadnych negatywnych myśli i smętów.

Efektem tego pozytywnego nastawienia jest singiel I Love You (promujący mającą ukazać się w czerwcu EP-kę). Do kawałka powstało już – tak popularne ostatnio – lyric video, w którym siedząc na przednim siedzeniu samochodu mamy okazję popędzić autostradą i podziwiać zza szyby przepełnione słońcem widoki.

Nie ma więcej wpisów