Instrumenty smyczkowe stanowią jeden z głównych elementów muzyki Sigur Rós, a ich brzmienie, które generuje ogromne emocje, słychać w niejednej kompozycji Islandczyków. Sam Jónsi używa smyczka do gry na gitarze. Przykładem tego jak istotna jest sekcja smyczkowa dla muzyki Sigur Rós, jest np. koncert w Madison Square Garden.

Nic więc dziwnego, że grupa muzyków, dla których gra na skrzypcach, altówkach czy wiolonczeli jest chlebem powszednim, zdecydowała się na przedstawienie własnych interpretacji twórczości Sigur Rós.

Vitamin String Quartet znany jest z coverowania kawałków należących do różnych gatunków muzycznych. Nie raz brali też na warsztat utwory Islandczyków. Nadszedł czas, by ich wersje pojawiły się również w wersji fizycznej, a Record Store Day stał się ku temu idealną okazją. 20 kwietnia w sprzedaży pojawi się Vitamin String Quartet performs Sigur Rós. Na winylu znajdzie się osiem utworów, jednak w opakowaniu będzie również karta z kodem do ściągnięcia dwóch bonusowych kawałków. W oczekiwaniu na warszawski koncert Jónsiego i jego kolegów, posłuchajcie Svefn-g-englar w wykonaniu Vitamin String Quartet:

Tracklista Vitamin String Quartet performs Sigur Rós:

Strona A:
1. Gobbledigook
2. Hoppípolla
3. Starálfur
4. Untitled 4 (aka Njósnavélin)
5. Sæglópur

Strona B:
1. Dauðalogn
2. Svefn-g-englar
3. All Alright

Nie ma więcej wpisów